Spider solitaire

Spider solitaire je jedna z nejoblíbenějších variací této karetní hry. Jako u ostatních typů hra zlepšuje logické myšlení a učí trpělivosti.

Spider solitaire v akci

Hru začínáte s dvěma balíčky karet. Podle vaší preferované obtížnosti, jsou tyto balíčky rozděleny do jedné, dvou případně čtyř sad. Na začátku se rozdělí karty do deseti sloupečků. Všechny karty musí být lícem dolů vyjma vrchní karty, která je lícem nahoru. Zbytek karet se důkladně zamíchá a umístí do pravého dolního rohu stolu.

V případě že úspěšně odeberete veškeré karty ze stolu a vyskládáte karty podle sestupné hodnoty (od krále až po eso), výhra je vaše. Hrajete-li vyšší úroveň (pokročilý/expert), musíte brát v potaz i střídavé pořadí podle barvy karet. Ve chvíli kdy vytvoříte sloupec ze série po karet v sestupném pořadí, zmizí ze stolu.Nemáte-li už jak udělat další akci, můžete kliknout na balíček v dolní části herní obrazovky a systém rozdá karta znova. Máte možnost posouvat více kartama najednou, jako by se jednalo o jednu kartu, v případě že jde o po sobě jdoucí karty.

Bodování

Na počátku hry obdržíte 500 bodů. Z tohoto čísla odečítá počet tahů, které učiníte do konce hry. Součet má stoupající tendenci, podle počtu sérií, které dokončíte vynásobeno stokrát.

Rady a tipy

Nevíte-li si rady kudy dál, vůbec nevadí. Hra má naštěstí v sobě zabudovaný nápovědný systém. Stačí stisknout klávesu H a hra vám ukáže jaké karty lze zahrát, abyste mohl pokračovat ve hraní karetní hry spider solitér. Pro začátečníka je to veliká výhoda a nestyďte se jí občas využít. Určitě to pomůže v budoucích hrách.

Zahrajte si spider solitaire

Snažte se primářně o uvolnění místa. Eliminujte sloupce a co nejdříve vytvářejte další. Tímto způsobem dosáhnete nejdelších sérií. Vždy když máte možnost odkrýt kartu, odkryjte ji. Dostáváte do hry nové, což pomůže v kýženém zbavování se sloupečků a následným otáčením karet, které jsou vespod sloupce.

Doporučujeme hlídat si blokování karet. Na hrách s vyšším stupněm obtížnosti se vyvarujete pokládání karet nízké hodnoty na karty jiné barvy. Tímto je totiž vyřadíte ze hry, dokud nejsou nižší karty přemístěny.

Varianty Spider solitaire

Jelikož je tato variace solitairu velice populární po celém světě, dočkala se mnoha různých variací. V následujícím sloupečku je vám představíme.

Gigant Spider Čtyři balíčky
Relax Spider Nevyžaduje aby byli všechny místa zaplněna, než se rozdají nové karty
Spiderette Pouze 1 balíček, podobné klondiku
Spiderwort 3 balíčky
Will o‘ the Wisp 21 karet do 7 sloupečků, se 3mi odkrytými kartami

Pavoučí pasiáns pro Windows

Spider solitaire provází operační systém Windows již od nepaměti, až do současnosti. Naleznete jej i v současných Windows 8, stejně tak jsou i ve verzi XP, Millenium, 98 i ve stařičkých 95. Tato elektrická verze populární tradiční hry pasiáns byla vyvynuta společností Sunset Microsystem, spadající právě pod Microsoft. Její tvorba probíhala na systému UNIX.

Pro anglicky hovořící čtenáře jsme našli toto video s anglickým dabingem. Dozvíte se jak hrát bez komplikovaného čtení celého článku. Další informace můžete získat i z anglické wikipedie.

Je vám vše jasné a rádi byste se pustili do samotné hry? Máte několik možností. Buďto si nejlepší karetní hry spider solitér můžete zahrát přímo ve vašem operačním systému, nebo si ji zahrát u nás online. Přejeme příjemnou zábavu.