Pravidla karetní hry solitaire

Karetní hra solitaire jsou obdobou světově známé hry pasiáns. Její pravidla jsou velice jednoduchá a intiutivní, což je jeden z hlavních důvodů, za které je vděčná své popularitě. Jedná se o jednu z nejoblíbelíbenějších her pro jednoho hráče. Ale konec řečí, jaké je kompletní znění  pravidel solitér online?

Pravidla karetní hry solitaire

  1. Hráč potřebuje 2 balíčky žolíkových karet. Z tohoto balíčku vyjme žolíky a odloží je bokem.
  2. Následně seřadíme karty do 10 sloupců. První 4 sloupce seřadíme po šesti kartách, zbývajících 6 sloupců po pěti kartách.
  3. Karty přesouváme pouze po jedné na jinou kartu v jiném sloupci. Tyto karty které tímto způsobem zpárujete musí být odlišné barvy (černá kříže, listy – červená srdce, káry).Přesouvat můžeme i více karet, kde mají některé karty stejnou barvu (např. 10, 9, 8)
  4. Hlavním cílem vašeho snažení je uspořádat karty ve sloupcích takovým způsobem, aby byli seřazeny od nejvyšší po nejnižší (Od K až po A) a to ve všech sloupcích.
  5. Poté co seřadíte všechny řady, odstraníte je z hracího pole a začínáte nanovo.

Další verzí solitaire, kterou si u nás můžete zcela vyzkoušet jsou i Spider solitaire od společnosti Primary Games. Stejně jako v ostatních hrách je zde vaším úkolem seskládat dostupné karty sestupně dolů (to jest od vrchní karty až do spodní – K-2). Ve chvíli kdy se dolížete k poslední dostupné kartě, můžete znova navázat na předchozí sestavený sloupec. To znamená že ve chvíli kdy máte již položené eso, můžete na něm začít dalším králem. Zkuste si zahrát, hra je zábavná a určitě Vám zkrátí dlouhou chvíli.

Pravidla se možná mohou jevit jako náročné, avšak přímo v prostředí hry jsou velice jednoduché. V kostce se jedná o seřazení karet v postupné tendenci ve všech sloupcích). Neztrácejte čas a zahrajte si karty zdarma ještě dnes!