Solitaire na tablet

Pro tuto všeobecně známou a populární hře se hodí její anglický název solitare (což česky znamená samota), než její francouzské jméno pasiáns (patience-trpělivost). Historické prameny ukazují, že tato hra vznikla mezi francouzskými námořními vězni a válečnými zajatci v 17. století. Touto hrou si zkracovali dlouhé chvíle, které trávili za katrem.

Není tedy divu že si solitér našel cestu i na moderní přístroje. Největší požitek je při hraní na zařízení iPad od společnosti Apple. Hlavními důvody jsou hlavně velká pracovní plocha a též velký výběr jednotlivých solitare her na Appstore.

Solitare pro ipad

Pro naši recenzi jsme si vybrali dva velice oblíbené tituly. Prvním je Parlour solitare karty, které vás zaujmou zejména svojí elegancí a jednoduchostí. Tato verze hry je zcela zdarma. Další hrou je Solitaire Fever, což je hra z dílny českých vývojářů.

Parlour solitaire

První jmenovaný kandidát je určen pouze pro Ipady. Grafické prostředí působí na člověka starosvětským dojmem. Variant Solitáre her je zde jen jedna, známá verze Klondike (karty se vykládají rubem, lícem se hraje pouze poslední. Cíl je seřadit všechny karty na esa, která jsou odloženy vzlášť). Hra obsahuje pár prvků pro zjednodušení (automatické odkládání karet na esa). Zajímavá je implementace hry na Gamecenter, na které lze zjistit že někteří strávily hrou neuvěřitelné tisíce hodin. Což buďto svědčí o kvalitě hry a nebo o opravdové nudě u hráčů :). Parlour Solitaire je elegantní hrou. Netrpí přílišným počtem nedostatků. Vytknout se jí dá snad jen dá přítomnost jediného, byť nejznámějšího herního módu.

Solitaire Fever

Druhou hrou je Solitaire Fever z dílen českých tvůrců. Narozdíl od předešlé nabízí velké množství variant hry (kromě klasické klondiku i Spider solitaire, Westcliff, double klondike a FreeCell). Ke každému typu hry je podrobný návod a ilustrace průběhu hry. Manuály jsou psány intuitivně a jsou jednoduché k porozumění. Grafické prostředí hry je moc hezké a intuitivní, i když na starších zařízeních Apple se barvy hry mohou jevit potrhaně. Solitaire Fever je zpopltněn (0,79 USD) ale pro všechny fanoušky hry je povinnou koupí, už jen kvůli široké škále verzí hry.